Wielu klientów zastanawia się, jak wygląda przeszczep włosów. Sam zabieg chirurgii estetycznej cieszy się coraz większym powodzeniem i obecnie polecane są rozmaite metody. Bez problemu można więc dopasować tę najlepszą do swoich potrzeb. Efekt ma być jak najbardziej naturalny.
Ile trwa zabieg przeszczepu włosów?
To, ile trwa przeszczep włosów, zależne jest od specyfiku konkretnego zabiegu – rozmiaru łysiny, liczby implantów, gęstości ich umieszczania, wieku pacjenta oraz oczywiście tego, jaką techniką zespół będzie pracować. Najczęściej zakłada się, że specjaliści poświęcą od 2 do 8 godziny. Całość wymaga znieczulenia miejscowego, a po wszystkim można wrócić do domu. Najważniejszym argumentem jest u osób, które decydują się na przeszczep włosów, jak działa na samoocenę, poczucie własnej wartości oraz pomaga pozbyć się kompleksów. Okazuje się, że choć dla pacjentów łysienie jest dużym problemem, to dla medycyny estetycznej transplantacja staje się zabiegiem niemal standardowym. Dlatego jest łatwo dostępne, a kliniki prześcigają się w oferowaniu różnego rodzaju metod idealnie dostosowanych do potrzeb danego klienta.
Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów?
Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto przeczytać, jak wygląda przeszczep włosów FUE oraz przeszczep włosów BHT. Sama procedura oczywiście wymaga badania, dokładnego wywiadu i postawiania diagnozy. Nie wymaga wskazań medycznych, ponieważ większość klientów ze względów kosmetycznych decyduje się na przeszczep włosów. Jak działa metoda będzie zależne od uwarunkowań fizjologicznych i osobniczych. Szczególnie mocno to widać przy operacjach zmiany płci. Dlatego właśnie transplantacja włosów może dotyczyć nie tylko skóry głowy, ale również innych partii ciała – brwi, zarostu na brodzie, klatki piersiowej czy nawet okolic intymnych.
Zabieg przeszczepu włosów – przeciwwskazania
Poza tym trzeba także pamiętać o tym, że pojawia się także cała lista przeciwwskazań. To na przykład choroby układu krążenia, cukrzyca, nowotwory oraz oczywiście stan zapalny skóry. Nie przeprowadza się też zabiegu przy łysieniu plackowatym oraz wówczas, gdy problem przekracza dopuszczalne normy w skali Norwooda. Wybrana metoda wpłynie oczywiście na to, ile trwa przeszczep włosów, jak szybko wraca się do formy oraz oczywiście na cenę. Zobacz, jakie propozycje mamy dla Ciebie.
Przed zabiegiem
10 dni przed zabiegiem należy odstawić niżej podane leki:
- przeciwzapalne i przeciwbólowe (aspiryna, ketonal, ibuprofen, naproxen, diclac, pyralgina)
- zestawy multiwitaminowe, witaminy B i E
- alkohol (min. na 3 dni przed zabiegiem)
7 dni przed zabiegiem należy wykonać badania laboratoryjne:
- morfologia i koagulologia
- poziom cukru we krwi na czczo
- antyHIV
- antyHCV
- antyHBs
- HBS Ag
Zalecane jest kupienie poduszki lotniczej typu „rożek”, a także leku przeciwbólowego Ketonal Active 50mg, Aescin, Oktenisept 500ml (wszystkie bez recepty).
Po zabiegu
- w okolicy poddanej przeszczepowi możliwe są: lekkie swędzenie, obrzęk utrzymujący się do 7 dni, drętwienie skóry do kilkunastu tygodni
- nie zaleca się picia alkoholu oraz kawy przez 3 dni
- nie należy palić papierosów
- unikać intensywnego wysiłku
- unikać ekspozycji na słońce (do 6 tygodni)
- można stosować kilkuminutowe chłodne okłady co 2 godziny