Przeszczep włosów – efekty

Modnym obecnie zabiegiem jest przeszczep włosów. Na jak długo efekty będą satysfakcjonujące jest zależne od szeregu czynników. Z pewnością zabiegi chirurgii estetycznej są zdecydowanie bardziej efektywne niż różnego rodzaju produkty, które mają odbudować włosy. I dlatego właśnie, choć sama metoda jest dość kosztowna, to nie maleje ilość klientów, którzy decydują się na przeszczep włosów.

 

Jak długo utrzymuje się efekt przeszczepu włosów?

Kwestia długości utrzymywania się efektów zabiegu jest sprawą bardzo indywidualną. Statystycznie w ciągu 3-4 miesięcy od 10-80% włosów w pełni odrasta, ale często proces ten jest wydłużony do 12 miesięcy. Nowa fryzura będzie również podlegać naturalnym procesom, więc z upływem lat będzie się przerzedzać.

 

Przeszczep włosów – kiedy efekty?

Przeszczepione mieszki włosowe utrzymują się na głowie, brwiach czy twarzy do końca życia. Jednak nie potrafimy zatrzymać naturalnych procesów starzenia, więc nieprzeszczepione włosy nadal będą się przerzedzać. U niektórych efekty pojawią się już po 3 miesiącach po przeszczepie, a inni będą musieli poczekać na zmianę nawet rok. Jest to uwarunkowane indywidualnymi predyspozycjami. W przypadku łysienia androgenowego dodatkowo stosuję się terapię farmakologiczną, która ma na celu zmniejszenie lub zatrzymanie utraty mieszków włosowych.

 

Przeszczep włosów u mężczyzn i kobiet – efekty

Zapoznaj się z galerią zdjęć przed i po przeszczepie włosów, które obrazują jakich rezultatów możesz się spodziewać decydując się na przeszczep w naszej klinice. Metoda przeszczepu dobierana jest po indywidualnych konsultacjach. Dowiedz się więcej o przeszczepie włosów FUE oraz przeszczepie włosów BHT, które dr Przybylski wykorzystuje przy zabiegach.

Masz pytania? Chcesz umówić się na konsultacje?

Napisz do nas lub zadzwoń +48 509 096 645